بهترین روش درمان سوختگی دست

بهترین روش درمان سوختگی دست

بهترین روش درمان سوختگی دست چیست؟ درمان سوختگی دست موضوعی جدی است که هنگام مواجهه با سوختگی دست باید به آن توجه زیادی کرد. چون اگر سوختگی درمان نشود به مشکلات جدی مثل عفونت ختم شده و یا جای زخم برای مدتی طولانی باقی خواهد ماند.

پیشنهاد می کنیم از صفحه درمان زخم سوختگی دیدن فرمایید.

آیا شما هم از آن دسته افراد هستید که آشپزی می کنید؟ احتمالا تا به حال شده که دست هایتان با بخش هایی از قابلمه داغ برخورد کرده باشه و سوخته شود . شاید هم روغن داغ به دستانتان پاشیده است. روش های زیادی است که دست های فرد می تواند بسوزد. یکی از انها آفتاب سوختگی است. سوختگی در هر ناحیه از بدن خوشایند نیست ولی دست ها بخشی از بدن هستند که ما بسیار استفاده می کنیم. برای همین در صورت وارد شدن آسیب به این بخش از بدن انجام کارهای روزانه سخت خواهد شد. برای همین باید بدانید که چگونه از دستی که سوخته است مراقبت کنید و زخم سوختگی آن را درمان کنید. پس در ادامه همراه ما باشید تا هر چیزی که باید درباره درمان سوختگی دست بدانید را بدانید.

کمک اولیه: اولین قدم در درمان سوختگی دست

برای درمان دست سوخته شده شما می توانید از تکنیک های کمک های اولیه استفاده کنید. مهم نیست که فرد آسیب دیده خود شما هستید یا می خواهید به فرد آسیب دیده کمک کنید، در هر صورت انجام این اقدامات بسیار مفید و موثر خواهند بود.

جهت مشاوره و شروع مراحل درمان همین الان تماس بگیرید

مشاوره تخصصی با کارشناس درمانگر

  • تماس دست با منبع گرما را سریعا متوقف کنید. سپس فرد آسیب دیده را از محل پرحرارت خارج کرده و درمان سوختگی را آغاز کنید.
  • مطمئن شوید که شعله ها خاموش هستند و هیچ خطری کسی را تهدید نمی کند.
  • هر گونه لباس یا اکسسوری نزدیک به محل آسیب دیده را بردارید. البته سعی نکنید چیزهایی که به محل آسیب دیده چسبیده است را بردارید چون ممکن است باعث آسیب بیشتر شود.
  • محل سوختگی را با آب ولرم و خنک به مدت 20 دقیقه خنک کنید. به هیچ وجه از خمیر دندان، یخ، یا کرم استفاده نکنید.
  • در صورت شدید بودن سوختگی، فرد آسیب دیده را با پتو یا ملحفه گرم نگه دارید. با این کار از هیپوترمی جلوگیری خواهید کرد. هیپوترمی شرایطی است که بدن فرد به حالتی زیر از 35 درجه سانتیگراد می رسد.
  • از فیلم چسبناک استفاده کنید و با آن محل سوختگی را بپوشانید. همچنین می توانید از کیسه های پلاستیکی تمیز و شفاف برای این کار استفاده کنید.
  • درد ناشی از سوختگی را می توانید با استفاده از قرص هایی مثل ایبوپروفن درمان کنید. به دلیل اینکه این دارو بی نسخه است، قبل از مصرف حتما دستورالعمل های نوشته شده بر روی کاغذ راهنمای محصول را بررسی کنید.
  • در صورت امکان دست آسیب دیده را بالاتر از سطح بدن نگه دارید و با این روش تورم دست کمتر می شود.

بهترین روش درمان سوختگی دست

درمان های زیادی برای درمان سوختگی دست وجود دارد که اکثر این درمان ها مربوط به سوختگی های درجه 1 یا 2 هستند. البته یک سری از راهکار های خانگی که افراد زیادی از آنها استفاده می کنند و به آنها اعتقاد دارند می توانند نتیجه عکس بدهند و برای درمان زخم دست مضر هستند.

طبق مطالعاتی که تا به حال انجام شده است روش هایی که در ادامه آمده اند می توانند برای درمان سوختگی ها موثر واقع شوند. البته توجه داشته باشید که این درمان ها را نباید برای کودکان استفاده کنید. کودکانی که دچار سوختگی می شوند باید به بخش مراقبت های فوری یا همان اورژانس منتقل شوند.

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که این موارد برای برطرف کردن سوختگی های کوچک و سطحی مورد استفاده قرار می گیرد و در صورتی که سوختگی شدید باشد حتما باید به متخصص رجوع شود. کلینیک درمان زخم نیلسار با سالها تجربه در امر درمان زخم سوختگی می تواند شما را در درمان سریع و کارآمد بسیار کمک کند. 

استفاده از آلوئه ورا در بهترین روش درمان سوختگی دست

یکی از چیزهایی که برای درمان سوختگی های درجه یک و دو استفاد می شده است، آلوئه ورا می باشد. آلوئه ورا سریع ترین روش درمان سوختگی سطحی به حساب می آید که تاثیر بسیار زیادی نیز دارد. شما می توانید برای درمان سوختگی دست یا هر نوع سوختگی دیگری از ژل آلوئه ورا استفاده کنید و آن را به طور مستقیم روزی یک یا دو بار بر روی محل سوختگی بمالید. این کار را تا بهبود کامل سوختگی ادامه دهید. استفاده از آلوئه ورا جزو بهترین روش درمان سوختگی دست است. 

عسل

استفاده از عسل و مالیدن آن بر روی پوست می تواند به درمان سوختگی ها کمک کند. این چیزی است که مطالعات نشان داده اند. بنابراین می توان از عسل برای درمان سوختگی های درجه 1 و 2 استفاد کرد. عسل را با گاز استریل بر روی پوست قرار دهید. تصور بر این است که عسل عفونت و التهاب را می تواند کاهش دهد. همچنین زمان بهبودی با استفاده از آن کاهش پیدا می کند. این موضوع به دلیل اسیدی بودن عسل است که می تواند باعث کاهش پ هاش پوست شود و رشد باکتری ها را متوقف کند

البته باید در نظر داشته باشید که بهتر است از عسل های طبیعی استفاده کنید تا مطمئن باشید پوست شما تحریک نخواهد شد. این را بدانید برای سوختگی های عمیق از دارو باید استفاده شود. 

کره

بسیاری از افراد فکر می کنند که با مالیدن کره بر روی محل سوختگی می توان به درمان آن کمک کرد. اما کره می تواند دما را در محل سوختگی به دام بیندازد و به این ترتیب سوختگی را بدتر کند. هیچ شواهد علمی ای مبنی بر کمک کردن کر به سوختگی وجود ندارد. بنابراین استفاده از کره برای این کار یک اشتباه بزرگ است. 

جهت مشاوره و شروع مراحل درمان همین الان تماس بگیرید

مشاوره تخصصی با کارشناس درمانگر

بخی از باورهای اشتباه در درمان سوختگی

در زیر برخی باورهای اشتباه که به عنوان بهترین روش درمان سوختگی مورد استفاده قرار می گیرد آورده شده است.

سفیده تخم مرغ

تخم مرغ می تواند باکتری های محل سوختگی را بسیار بیشتر کند و به این ترتیب عفونت ممکن است ایجاد شود. به همین دلیل از سفیده تخم مرغ در درمان سوختگی استفاده نکنید. 

یخ

بسیاری از افراد برای درمان سوختگی از یخ استفاده می کنند و فکر می کنند استفاده از آن باعث کاهش دمای محل سوختگی می شود. با این حال یخ می تواند باعث تحریک بیشتر محل سوختگی می شود. فرد ممکن است با قرار دادن یخ بر روی پوست دچار سوختگی سرد شود.

خمیر دندان

برخی باور دارند که استفاده از خمیر دندان می تواند به درمان سوختگی کمک کند. اما باید به شما گفت که این موضوع کاملا اشتباه است. خمیر دندان استریل نیستی و قابلیت گسترش باکتری در محل سوختگی را دارد.

علاوه بر آلوئه ورا، کالاندولا و عسل، شما می توانید از داروهای گیاهی دیگری نیز برای درمان سوختگی دست استفاده کنید. خبر خوش این است که افرادی که دچار سوختگی درجه 1 یا 2 هستند می توانند به سرعت حالشان خوب شود. بنابر این تنها کاری که باید بکنید این است که محل زخم را پاکیزه نگه دارید و در صورت احتمال عفونت به پزشک مراجعه کنند.

مواردی که در بالا به آنها اشاره شده است برای سوختگی های سطحی مورد استفاده قرار می گیرند در صورتی که سوختگی شدید می باشد حتما قبل از استفاده از هر ماده ای باید با پزشک متخصص مشورت کرد. کلینیک درمانی نیلسار ارائه دهنده درمان سریع زخم سوختگی در ایران آماده خدمات دهی به شما دوستان گرامی می باشد. 

با توجه به عمق سوختگی و این که درمان های خانگی ممکن است تاثیر درستی بر زخم ناشی از سوختگی نداشته باشد حتما قبل از استفاده از هر ماده ای باید با پزشک متخصص مشورت کرد. کلینیک درمانی نیلسار ارائه دهنده درمان سریع زخم سوختگی در ایران آماده خدمات دهی به شما دوستان گرامی می باشد. 

شماره تماس: 09126617664

اشتراک گذاری

واتس آپ
تلگرام
ایمیل
چاپ
فیسبوک
Pinterest

لینک کوتاه

https://nilsar.com/?p=6714

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *