پماد آلفا چیست ؟

  پماد آلفا چیست ؟

 

پماد آلفا یکی از ترمیم کننده های پوستی طبیعی می باشد.
این پماد صددرصد از مواد طبیعی ساخته شده است.  پماد آلفا درد ناشی از سوختگی را تسکین میدهد، از التهاب جلوگیری می کند، باعث گردش افتادن خون در اطراف زخم می شود و همین باعث می شود که ضعف در مدت زمان کوتاهی درمان شود و پوست ترمیم شود.
این پماد یکی از بهترین داروها برای از بین بردن جای زخم در خراشیدگی و بریدگی ها می باشد.  اگر پس از استعمال این دارو سخت دچار خارش تحریک شود باید به پزشک مراجعه کرد. ولی نباید استفاده از آلفا قطع نشود. در بسیاری از موارد در اواسط استفاده از پماد آلفا، در زخم، سوزشی دزر زخم رخ می‌دهد که  نشانه بهبودی می باشد. در هنگام استفاده از این دارو برای گرفتن نتیجه ی بهتر،  باید داروهای دیگر موضعی روی زخم و سوختگی حذف شوند.

بررسی پماد آلفا

همانطور که گفته شد پماد آلفا یک ترمیم کننده ی زخم کاملا طبیعی است که به دلیل تاثیر بی نظیری که در درمان انواع زخم‌ها و آسیب‌های پوست دارد، بسیار محبوب می باشد.

از این پماد، برای درمان سوختگی پوست و کنترل عوارض آن ناشی از آن سوختگی  استفاده می‌شود. پماد آلفا ضد التهاب است و عوارض خاصی ندارد. با استفاده از پماد آلفا برای سوختگی و ترمیم زخم، التهاب پوست ناشی از زخم کم می شودو پوست با صورت طبیعی با سرعت بسیار بالایی ترمیم می‌شود.

 پماد آلفا باعث می‌شود بستر بهبودی زخم فراهم شود و علاوه بر ترمیم زخم، اسکار و جای زخم نیز کمتر بعد از بهبودی روی زخم بماند.  ماده‌ موثر کرم آلفا است كه از گیاه Lawsonia inermis به دست می‌آید. تحقیقات مختلفی در مورد این گیاه و ماده‌ موثری که در آن است انجام شده که نشان می‌دهد فواید و خواص بسیار زیادی دارد. این گیاه که در پماد آلفا به کار رفته است، دارای خواصی از جمله موارد زیر می باشد.

بیشتر بخوانید :

درمان قطعی زخم پای دیابتی

جلوگیری از قطع پای دیابتی

خواص ضد التهابی

وجود التهاب در زخم از جمله عواملی است که می‌تواند ترمیم زخم را به تاخیر انداخته و کیفیت ترمیم را کاهش دهد. استفاده از گیاه  Lawsonia inermis یا همان گیاه حنا در پماد آلفا باعث کاهش التهاب در زخم می شود. بسیاری از داروهایی که در بازار برای ترمیم زخم استفاده می‌شوند (مانند پمادهای کورتون دار) التهاب زخم را بر اساس ضعیف کردن سیستم ایمنی بدن کاهش می‌دهند. در صورتی که گیاه Lawsonia inermis یا همان گیاه حنا که در آلفا به کار رفته است، التهاب پوست را بدون ایجاد عوارض جانبی کنترل می کند و در نتیجه سرعت ترمیم زخم و کیفیت آن را افزایش می یابد.

افزایش سرعت ترمیم زخم

 اصلی‌ترین دلیل مجبوبیت پماد آلفا، افزایش سرعت ترمیم زخم است. استفاده از این گیاه Lawsonia inermis یا همان جنا، باهث کاهش زمان ترمیم لایه‌های سطحی زخم  می‌شود.

خاصیت آنتی‌باکتریال برای زخم

یکی دیگ از عواملی که باعث می‌شود زخم با سرعت کندی بهبود یابد و جای اسکار پررنگ تری پس از ترمیم بر پوست بگذارد، وجود عفونت در زخم  است. خاصیت آنتی‌باکتریال گیاه Lawsonia inermis باعث می‌شود که بدون نیاز به استفاده از آنتی‌بیوتیک‌از ایجاد عفونت جلوگیری کند و زخم با سرعت و کیفیت بهتری ترمیم شود.

کاهش وسعت سطح زخم

پماد آلفا علاوه بر کاهش زمان بهبودی و کنترل باکتری ها برای جلوگیری از عفونت زخم، باعث نزدیک شدن لبه های زخم  یا به اصطلاح بسته شدن زخم نیز می شود. این ویژگی یکی از مهمترین فاکتورها در بهبود زخم است.

افزایش کیفیت ترمیم زخم

 استفاده از گیاه Lawsonia inermis در پماد آلفا، به خاطر کلاژن و بالا بردن مقاومت زخم،باعث می‌شود تا ترمیم زخم به خوبی صورت گیرد و جای زخم روی پوست کمتر بماند.

ویژگی‌های پماد ترمیم زخم آلفا

 •  دارای ماده گیاهی لاوسون برای تسکین درد و سوزش
 •  تسکین دهنده درد و التهاب
 • جلوگیری از اسکار
 •  ترمیم کننده زخم
 •  پیشگیری از عفونت و آنتی باکرتیال

سوختگی

ترکیبات پماد آلفا 

ترکیبات پماد آلفا شامل موارد زیر می باشد:

 • عصاره برگ گیاه حنا
 • عصاره ریزوم گیاه زردچوبه
 • تربانتین
 • مشتقات نفتالن
 • لاوسونو اسیدهای چرب غیر اشباع
 • تانن
 • روغن های فرار ( مانند آلفا وبتا تومرون)
 • کورکومینوئیدها (نظیر کورکومین و زینجیبرون)
 •  ویتامین E
 •  ویتامین C

طریقه مصرف پماد آلفا

 

برلی استفاده از پماد آلفا یا هر درمان دیگری از مشاورین نیلسار کمک بگرید .از مصرف این محصول بر روی زخم بدون مشورت با پزشک خودداری کنید .

 

جایگزین مناسب پماد آلفا

جایگزین های بسیار مناسب و پیشرفته ای مطابق با دانش به روز پزشکی برای پماد آلفا وجود دارد که میتوانید از مشاورین مرکز درمان زخم نیلسار کمک بگیرید

تذکر:

 • در صورت استفاده برای زخم های روی صورت، در صرتی که پماد آلفا وارد چشم شد، آن را با آب بشویید.
 • برای سوختگی های عمیق بدن تظارت پزشک از پماد آلفا استفاده نکنید.
 • چند پماد برای درمان زخم را همزمان با آلفا استفاده نکنید.
 • در استفاده برای نوزادان، قبل از مصرف حتماً موضع را بشویید.
 • پماد را در دمای 30 درجه نگهداری کنید.

تفاوت پماد الفا و رژودرم

پماد الفا و رژودرم دو نوع پماد پوستی هستند که هر کدام برای درمان شرایط پوستی مختلف استفاده می‌شوند.

پماد الفا، یک پماد ضد التهاب است که برای درمان حالت‌هایی مانند درماتیت، اگزما، عفونت های پوستی و خارش پوستی استفاده می‌شود. این پماد شامل ماده موثره‌ی فلوسینولون پروپیونات است که به عنوان یک کورتیکواستروئید کلاسیک شناخته می‌شود.

رژودرم نیز یک پماد ضد التهاب است که برای درمان التهاب های پوستی مانند آکنه، جوش های سرسیاه، جوش های سفید و آفتاب سوختگی استفاده می‌شود. این پماد شامل ماده موثره‌ی مترونیدازول است که یک آنتی‌بیوتیک است که در برابر باکتری‌ها و بافت های التهابی موثر است.

بنابراین، تفاوت اصلی بین این دو پماد، ماده موثره‌ی آن‌هاست. پماد الفا شامل فلوسینولون پروپیونات است و برای درمان حالت‌های التهابی و خارش پوستی استفاده می‌شود، در حالی که رژودرم شامل مترونیدازول است و برای درمان جوش‌های سرسیاه، جوش‌های سفید و آکنه استفاده می‌شود.