روند درمان زخم عمیق تصادفی

درمان زخم عمیق تصادفی به اندازه دیگر درمان ها اهمیت دارد. به همین دلیل ما امروز به روند درمان آن می پردازیم.

روند درمان زخم عمیق تصادفی
روند درمان زخم عمیق تصادفی

زخم تصادفی چیست؟

شکستگی پا، دنده ها، بازوها، مچ پا و مچ دست، در تصادفات رانندگی بسیار شایع است. بعضی از قربانیان تصادفات رانندگی دچار شکستگی ناحیه ی لگن می شوند. شدت شکستگی و زخم ها در تصادفات می‌تواند از شکستگی های ساده که نیاز به گچ گرفتن دارد و زخم هایی که تنها نیاز به بخیه دارند شروع شود، تا شکستگی های جدی یا شکستگی های مرکب که ممکن است برای ترمیم نیاز به جراحی دارند. بنابر این هر زخمی نیاز به یک روش درمان زخم تروما دارد.

آسیب های زانو در تصادف ماشین

زانوها ممکن است در تصادفات اتومبیل، با برخورد به هر قسمت ماشین آسیب ببینند. زخم ها از کبودی تا شکستگی های متعدد متغیر است. رباط منیسک یا غضروف زانو در صورت پیچ خوردن یا چرخش ناگهانی زانو در تصادف می تواند پاره شود.
روند درمان زخم عمیق تصادفی
روند درمان زخم عمیق تصادفی

آسیب دیدگی پا و مچ پا در تصادف ماشین

کشیدگی انگشتان پا و مچ پا، رگ به رگ شدن و شکستگی در تصادفات رانندگی بسیار شایع است. پاها و انگشتان پا نیز ممکن است در تصادف قطع شوند.

گزارش روند درمان زخم عمیق تصادفی

جلسه ی اول درمان زخم تصادفی

بیمار خانم 20 ساله‌ای هستند که دچار شکستگی ناحیه ی زانو و زخم عمیق در ناحیه ی ساق پا، روی پا هستند. سیاهی انگشتان به دلیل به دلیل قطع شریان های اصلی و به دنبال آن نکروز، می باشد.در اولین جلسه ی درمان، عمل برداشتن بافت های مرده (نکروز) انجام می‌شود و سپس پانسمان نوین استفاده می شود.

جلسه ی دوم روند درمان زخم تصادفی

در جلسه ی دوم درمان مشاهده می‌کنید که وضعیت زخم پس از جراحی دبریدمان و استفاده از پانسمان مرطوب، به چه صورت است.
در این جلسه نیز، مجدداً جراحی انجام می‌شود و زخم با پانسمان نوین، پانسمان می شود.

جلسه ی سوم روند درمان زخم عمیق تصادفی

در جلسه ی سوم، بعد از چند جلسه، ناحیه ی کلکانوس تقریبا ترمیم شده علاوه بر این ناحیه ی تاندون آشیل نیز ترمیم شده است. ادامه ی درمان به این صورت است که ما همچنان به روند جراحی ادامه میدهیم.
در این جلسه از درمان روی سطح پا بخشی کاملاً قرمز است. انگشت ها همچنان سیاه هستند. ولی قسمت‌های دیگر کاملاً بازیابی شده است. علاوه بر ادامه ی جراحی همچنان استفاده از پانسمان نوین را ادامه می دهیم.

جلسه ی چهارم روند بهبودی زخم تصادفی

در جلسه ی چهارم، بیمار توانست پس از مدت طولانی پای خود را حرکت دهد.

جلسه ی پنجم روند درمان زخم عمیق تصادفی

بیماری که در اثر شکستگی دچار زخم های متعدد در پا شده اند. پس از 5 جلسه ی درمان و استفاده از تکنیک های جراحی و پانسمان نوین، زخم روی پا کاملاً گرانوله شده، قسمت کلکانوس کاملاً گرانوله است. بافت های گرانوله روی تاندون آشیل را پوشانده اند و ناحیه ای که defect بوده کاملاً با بافت گرانوله پوشانده شده است. حال که بافت های پا گرانوله شده‌اند و در حال بهبودی هستند در ادامه ی درمان، برای بیمار دو الی سه روز آنژیوپلاستی انجام دادیم که باعث تقویت خونرسانی در پا شده است. بعد از انجام ریو اسکولار ( پیوند عروق)، جریان خون بهتر و بیشتر تقویت می شود.
روند درمان زخم عمیق تصادفی
روند درمان زخم عمیق تصادفی

اشتراک گذاری

واتس آپ
تلگرام
ایمیل
چاپ
فیسبوک
Pinterest

لینک کوتاه

https://nilsar.com/?p=5669

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.