بهترین دارو برای عفونت استخوان ( درمان استئومیلیت )

بهترین دارو برای عفونت استخوان ( استئومیلیت )

بهترین دارو برای عفونت استخوان چیست؟ بهترین آنتی بیوتیک برای درمان عفونت چیست؟ آیا به کمک طب سنتی می توان در منزل درمان این بیماری را انجام داد؟ به طور کلی چه بخوریم تا بتوانیم عفونت را درمان کنیم؟ این ها سوالاتی است که در این مقاله به طور کامل پاسخ داده می شود. پس ما ما همراه باشید.

عفونت استخوان که استئومیلیت نیز نامیده می‌شود، زمانی ایجاد می‌شود که باکتری‌ها یا قارچ‌ها به استخوان حمله کنند. این بیماری در کودکان، بیشتر در استخوان های بلند بازوها و پاها رخ می دهد. در بزرگسالان، معمولاً در استخوان لگن، ستون فقرات و پاها ظاهر می شوند. عفونت استخوان می تواند به طور ناگهانی ایجاد شود یا در بلند مدت پیشرفت کند. اگر عفونت استخوان به درستی درمان نشوند، باعث آسیب دائمی به استخوان می شود.

استئومیلیت Osteomyelitis به معنای عفونت استخوان است.

بهترین آنتی بیوتیک برای عفونت استخوان چیست؟ آنتی بیوتیک هایی که برای بهبود و درمان عفونت می توانید مصرف کنید متفاوت می باشد. براساس میزان عفونت آنتی بیوتیک های مختلفی با میزان دوز مختلفی می توان مصرف کرد. ولی ما توصیه نمی کنیم که بصورت خودسرانه اقدام به مصرف این مواد کنید زیرا مصرف این داروها می تواند عواقب زیادی داشته باشد. به همین دلیل هم حتما قبل از مصرف آنتی بیوتیکها با پزشک معالج خود مشورت کنید. به همین دلیل هم نمی توان از دارویی خاصی به عنوان بهترین آنتی بیوتیک برای عفونت استخوان نام برد. از آنتی بیوتیکها به عنوان بهترین دارو برای عفونت استخوان می توان یاد کرد ولی قبل از مصرف با پزشک متخصص مشورت کنید تا بعذها مشکلی برای شما ایجاد نشود.
آیا درمان خانگی عفونت استخوان را می توان انجام داد؟ درمان خانگی عفونت استخوان به هیچ صورت توصیه نمی شود. زیرا این عفونت یک عفونت ساده نیست و می توان در صورت درمان اشتباه باعث مشکلات بسیار بزرگی مانند قطع عضو مورد نظر شود.
برای عفونت استخوان چی بخوریم ؟ به طور کلی غذاهایی که میزان انرژی بدن را افزایش می دهند برای سلامتی خوب می باشند خورد میوه ها بخصوص سیب در زمان بروز این آسیب می تواند به شما بسیار کمک کند. فقط به این توجه نکنید که برای عفونت استخوان چی بخوریم به این این نکته نیز توجه کنید چه چیزهایی هم نباید بخوردی . خورد غذاهای بسیار چرب و آماده مانند فست فود به هیچ عنوان توصیه نمی شود.
عفونت استخوان معمولاً می‌تواند به دلیل شکستگی استخوان، عمل جراحی روی استخوان، هم بندی استخوان شکسته با پیج، سیستم ایمنی ضعیف، بیماری‌های زمینه از جمله دیابت باشد. عفونت استخوان یک بیماری بسیار جدی است و می‌تواند به صورت حاد یا مزمن دیده شود. شایعترین علامت آن، درد استخوان می باشد. شیوه ی درمان عفونت استخوان معمولاً با تجویز آنتی بیوتیک است و بسته به میزان عفونت، ممکن است نیاز به عمل جراحی باشد. از دیگر دلایل عفونت استخوان می‌توان به مواردی مانند سابقه ی عفونت استخوان قبلی و نوروپاتی محیطی ناشی از دیابت، نیز اشاره کرد.
عفونت استخوان می‌تواند سریعاً شدت پیدا کند و حاد شود. در اکثر موارد عفونت استخوان به دلیل نوع باکتری به نام استافیلوکوک می‌باشد ولی میکروب های دیگری هم می‌توانند باعث این نوع عفونت شود. برای مثال در مواردی عفونت استخوان می‌تواند به دلیل عفونت قارچی باشد.

عفونت استخوان چگونه ایجاد می‌شود ؟

عفونت استخوان می‌تواند به چند شیوه ی مختلف ایجاد شود:
خون: از اصلی‌ترین شیوه‌های ایجاد این عفونت، رسیدن عفونت به استخوان از طریق جریان خون می باشد. در صورت عفونت باکتریایی شدید در بدن، از جمله عفونت گلو (یا گلو درد ناشی از باکتری)، عفونت پوشتی شدید، یا زخم عفونی، این عفونت می‌تواند از طریق خون به استخوان برسد و باعث عفونت استخوان شود.
بیشتر بخوانید : درمان زخم پای دیابتی
زخم عمیق: زخم های عمیقی که در اثر ضربه اتفاق افتاده است و باعث شکستگی استخوان می‌شود به طوری که استخوان از بدن بیرون می‌زند یا شکستگی شدید رخ داده باشد، نیز باعث عفونت استخوان می شود.

علائم عفونت استخوان چیست؟

معمولاً اولین علامتی که ظاهر می شود درد در محل عفونت است. سایر علائم رایج عبارتند از:

  • تب و لرز
  • قرمزی در ناحیه عفونی
  • احساس ناخوشی
  • زهکشی از منطقه
  • تورم در ناحیه آسیب دیده
  • سفتی یا ناتوانی در استفاده از اندام آسیب دیده

چگونه استئومیلیت تشخیص داده می شود؟

در صورت داشتن هر گونه علائم عفونت استخوان، پزشک از چندین روش برای تشخیص بیماری استفاده می کند. ابتدا یک معاینه فیزیکی برای بررسی تورم، درد و تغییر رنگ انجام خواهد شد. پزشک ممکن است آزمایش‌های آزمایشگاهی و تشخیصی را برای تعیین محل دقیق و وسعت عفونت تجویز کند.

این احتمال وجود دارد که پزشک، آزمایش خون را بررسی می‌کند و برای میکرو ارگانیسم های ایجاد کننده عفونت، یا هما میکروب ها دارو تجویز کند.

آزمایش‌های دیگر برای بررسی وجود باکتری عبارتند از: سواب گلو، کشت ادرار و آنالیز مدفوع. کشت مدفوع نمونه ای از آنالیز مدفوع است.

از دیگر روش‌های تشخیص عفونت استخوان، اسکن استخوان است که فعالیت سلولی و متابولیکی استخوان‌ها را نشان می‌دهد.

اگر اسکن استخوان، اطلاعات کافی را ارائه نکرد، ممکن است پزشک اسکن MRI را تجویز کند.

به این نکته توجه کنید که درگز در منزل اقدام به درمان خانگی عفونت استخوان نکنید.

بهترین آنتی بیوتیک برای عفونت استخوان چیست؟

نمی توان به طور کاملا دقیق گفت که بهترین آنتی بیوتیک برای عفونت استخوان چه می باشد. زیرا براساس میزان عفونت باید داروی متفاوتی تجویز کرد. پس خودسرانه اقدام به مصرف این داروها نکنید زیرا می تواند اثر مثبت درمان های دیگر را ازبین ببرد. قبل از مصرف هرگونه دارویی به پزشک خود مشورت کنید.

بهترین آنتی بیوتیک برای عفونت استخوان
بهترین آنتی بیوتیک برای عفونت استخوان

بهترین دارو برای عفونت استخوان چیست؟

چندین گزینه وجود دارد که پزشک ممکن است برای تعیین بهترین درمان و دارو برای عفونت استخوان استفاده کند.

معمولاً آنتی بیوتیک ها می‌توانند برای درمان عفونت استخوانکافی باشند ولی در صورت عفونت شدید استخوان، پزشک ممکن است آنتی بیوتیک ها را به صورت وریدی یا مستقیماً تزریق به رگ های شما تجویز کند.

گاهی اوقات عفونت شدید استخوان نیاز به جراحی دارد. در صورت انجام عمل جراحی، جراح استخوان عفونی و بافت مرده را برمی دارد و آبسه ها یا کیسه های عفونت را تخلیه می کند.

اگر پروتز، باعث عفونت شده باشد، پزشک ممکن است پروتز را خارج کند و یک پروتز جدید جایگزین کند.

یکی از راه های درمان پاسخ به این سوال است که برای درمان عفونت استخوان چه بخوریم ؟ رژیم غذایی مناسب یکی از بهترین راه هایی درمان است که می تواند به شما در بهبود کامل کمک کند. این که به دلیل بروز مشکل و بیماری اتها نداشته باید امری طبیعی است ولی باید به رژیم غذایی خود توجه کنید تا بدن شما انرژی کافی برای درمان را داشته باشد.

آیا می توانید از استئومیلیت پیشگیری کنید؟

در درجه ی اول در هنگام پریدن، دویدن یا شرکت در ورزش، از کفش و تجهیزات حفاظتی مناسب برای جلوگیری از آسیب دیدن استفاده کنید.

بعد از عمل جراحی پروتز،حتما توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنید و داروهای تجویز شده را مصرف کنید تااز بروز عفونت جلوگیری شود.

برای عفونت استخوان چی بخوریم ؟

غذاهای مختلفی برای بهبود روند درمان بیماری وجود دارد . توصیه می شود از مواد غذاییی آبکی مانند سوپ زیاد استفاده کنید زیرا این غذاها علاوه بر این که انرژی بدن را تامین می کند میزان حجم ادرار فرد را زیاد کرده که به کمک همین مورد می توان قسمتی از عفونت را خون خارج کرد.

خوردن میوه ها نیز بسیار توصیه می شود . خوردن یک عدد سیب روزانه برای افراد مبتلا به این بیماری بیار مناسب و خوب می باشد.

برای عفونت استخوان چی بخوریم
برای عفونت استخوان چی بخوریم