تصاویر زخم بستر | عکس زخم فشاری

عکس زخم بستر در شناسایی نوع زخمی که در قسمت پایین بدن شما ایجاد شده است بسیار به شما کمک می کند. 

عکس زخم فشاری به شما در شناسایی این که زخم ایجاد شده برروی بدن شما در چه مرحله ای قرار دارد .

زخم بستر چیست؟ 

این زخم زمانی که افراد در مدت زمان طولانی در یک حالت خاص استراحت می کنند بدون آن که تغییر وضعیت دهند ایجاد می شود.

این نوع زخم که برخی مواقع از آن به عنوان زخم فشاری یاد می شود اغلب در بیمارانی که تحرک ندارند ایجاد می شود. افرادی که دارای اضافه وزن و چاقی می باشند بیشتر از هر کسی احتمال داد تا با این نوع زخم روبرو شوند. برخی افراد معتقد می باشند این نوع زخم بیشتر در افراد مسن ایجاد می شود ولی تحقیقات نشان داده است که این نوع زخم به سن کاری ندارد و در هر سنی می تواند برای افراد ایجاد شود. این مشکل می تواند برای افرادی که از لحاظ حرکتی دارای مشکلاتی می باشند ایجاد شود به همین دلیل هم عکس زخم بستر به افرادی که نمی توانند حرکت کنند در تشخیص نوع زخم بسیار کمک می کند. 

پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر از صفحه درمان زخم بستر دیدن فرمایید. 

در این قسمت به شما دوست تصاویر زخم بستر را نشان می دهیم تا بهتر بتوانید با این نوع زخم اشنا شوید. 

علت ایجاد این زخم 

این نوع زخم زمانی ایجاد می شود که خون رسانی به قسمتی از پوست برای دو تا سه ساعت قطع شود. در این هنگام به دلیل نرسیدن مواد غذایی و انرژیزا به سلول های پوست این سلول ها ازبین می روند و زخم ایجاد می شود. در ابتدای فرآیند ایجاد زخم به دلیل نرسیدن خون پوست قرمز شده و کمی تورم می کند ولی هنوز زخم نمایان نشده است در مرحله بعد به دلیل نرسیدن خون به پوست رنگ پوست به سمت بنفش رنگ یا تیره رنگ می رود ودر صورتی که به پزشک مراجعه نسود پوست مرده از بین میرود زخم نمایان می شود.

برای درمان این نوع زخم حتما باید به پزشک راجعه کرد و خودسرانه اقدام به درمان در منزل نکنید. 

کلینیک نیلسار ارائه دهنده کلیه خدمات درمانی مربوط به زخم بسیتر آماده خدمان دهی به شما دوستان گرامی می باشد. پس با ما تماس بگیرید.