درمان با ازن برای درمان زخم های مزمن

برای مشاوره هم اکنون تماس بگیرید.

0913-605-7960

عضویت درکانال نیلسار

جهت اطلاع بیشتر از خدمات و محصولات ما وارد کانال شوید..
جهت اطلاع بیشتر از خدمات و محصولات ما، تلفن همراه خود را ثبت کنید.
درمان با ازن برای درمان زخم های مزمن
چکیده
خواص ضدعفونی کننده و ضد باکتری ازن در درمان زخم های ناخوشایند یا ایسکمیک استفاده می شود. در اینجا یک مورد خانم 59 ساله مبتلا به سندرم کمپرداری وجود دارد که به دنبال درمان جراحی شکستگی شدید تیبیا پروگزیمال با زخم گسترده آلوده و تب تقسیم شده به میزان حدود 5/5 از آن است. مفصل زانو نیز به زخم کاری که از زخم داخلی تخلیه شده است مبتلا شده است. در ارائه حال بیمار در حال حاضر درمان به مدت 15 روز در قالب دبریدمان زخم های مکرر و آنتی بیوتیک های تزریقی، که موفق به زخم نکردن و او آمپولاسیون توصیه می شود. درمان با ازن موضعی دو بار در روز و یک بار در روز به عنوان درمان با ازن به بیمار و همراه با آنتی بیوتیک های تزریقی روزانه داده می شود. در طی 5 روز، زخم به اندازه کافی سالم بود تا ضخامت پوست ضخیم شده را برای فراهم کردن پوسته بیولوژیکی برای استخوان تیبای در معرض خطر ایجاد کند. درمان با ازن موضعی به مدت 5 روز ادامه پیدا کرد تا زخم زانو بهبود یابد. در روز 15 ، حذف ایمپلنت، ناخن های مصنوعی و لاپوسیموس داسی فلاپ ساقه انجام شد. هر دو استخوان و بافت نرم بدون عوارض بیشتر و پس از 20 ماه بهبودی یافتند، بیمار به طور مستقل با حداقل ناتوانی رفت.
کلید واژگان:درمان با ازن،درمان خودکار،التیام زخم
معرفی
ازن به عنوان یک ضدعفونیک قدرتمند به خوبی تثبیت شده و به عنوان یکی از بهترین عوامل برای استریل کردن آب شناخته می شود. 1،2 خواص ضد باکتری ازن به طور دقیق مورد مطالعه قرار گرفته و به طور گسترده در مطبوعات دندانپزشکی و سایرین گزارش شده است. کلدرون و کافمن  (63 نفر) این موارد را با درمان با ازن موضعی و درمان کامل زخم در 49 بیمار گزارش دادند. در 14 مورد باقی مانده، رشد باکتری توسط درمان با ازن کنترل شد. دونتون و همکاران گزارش دادند که 2 مورد زخم پایه درمان شده با استفاده از اشعه ماوراء بنفش (AHT) با بهبودی در هر دو مورد به دست آمده است. بوکی توصیه به استفاده ترکیبی از موضعی می کند  و AHT می گوید که اثر سینرژیک منجر به بهبود سریع زخم ها می شود. در اینجا یک مورد سندرم محفظه بعد از عمل جراحی شکستگی شدید تیبیا پروگزیمال ارائه می کنیم که با زخم عفونی شده و تقریبا در حدود 5/4 از آن در معرض تیبیا قرار دارد.
 

OFFLOADING DFU(افلودینگ زخم پای دیابتی)

وسیله ای بسیار مهم در کاهش فشار از روی پای دیابتی Tcc (گچ های غیر قابل برداشتن) که موثرترین وسیله حذف فشار جهت درمان زخمهای پای دیابتی میباشند .

انواع زخم ها

  • زخم های فشاری
  • زخم های آلوده به بیوفیلم
  • زخم های تروماتیک
  • زخم های ایسکمیک
  • رادیونکتازی بافت نرم

از کارشناسان ما بپرسید

کارشناسان نیلسار با در نظر گرفتن شرایط بیماران محترم بستر ارتباطی مناسبی از طریق کانال ارتباطی خود در تلگرام پدید آورده است . بیماران گرامی میتوانند جهت ارتباطی سریع و بهینه از طریق وب سایت این مجموعه سوالات و نظرات خود را بیان نمایند

کلیه حقوق این سایت متعلق به نیلسار است و بازنشر مطالب با ذکر منبع مجاز میباشد

09126617664-اصفهان خیابان توحید میانی روبروی بانک سامان ساختمان گلدیس طبقه 4 واحد 14
قوانین و مقررات