بیماران دیابتی در ماه رمضان(روزه داری در بیماران دیابتی)

برای مشاوره هم اکنون تماس بگیرید.

0913-605-7960

عضویت درکانال نیلسار

جهت اطلاع بیشتر از خدمات و محصولات ما وارد کانال شوید..
جهت اطلاع بیشتر از خدمات و محصولات ما، تلفن همراه خود را ثبت کنید.
روزه داری در ماه رمضان برخی اثرات فیزیولوژیک بر هموستاز و فرایندهای غدد درونریز بدن دارد. در بیماران مبتلا به دیابت، این تغییرات و نوع داروهای مصرفی برای درمان دیابت می تواند با بروز عوارضی مانند افت یا افزایش قند خون در ارتباط باشد .
روزه داری ماه رمضان نه تنها زمان وعد ه های غذایی را تغییر می دهد بلکه ممکن است الگوی خواب و ریتمهای شبانه روزی را نیز مختل کند که تمام این موارد میتواند وضعیت متابولیک فرد را تحت تأثیر قرار دهد. آگاهی از این تغییرات می تواند به مدیریت دیابت در ماه رمضان کمک کند. اساس مدیریت دیابت در ماه رمضان آموزش بیمار است که باید شامل اطلاعاتی در مورد خطرات، پایش قند خون، تغذیه، ورزش و داروهای مصرفی باشد .
مطالعات نشان داده است که مشاوره قبل از ماه رمضان بروز هیپوگلیسمی را کاهش میدهد. آموزش قبل از رمضان بستری را برای بیماران فراهم میسازد که اهمیت رژیم غذایی، ورزش، تنظیم داروها در روز ه داری و لزوم مانیتورینگ منظم گلوکز را به منظور اجتناب از بروز عوارض خاطرنشان می سازد. آموزش پزشکان در مورد نحوه مدیریت روزه داری در بیماران دیابتی نیز مورد نیاز است.
بیماران دیابتی از 3- 2 ماه قبل از ماه رمضان باید با پزشک خود در مورد روزه داری مشاوره کنند. این کار پزشک را قادر به ارزیابی خطر، ارائه مشاوره و ایجاد یک برنامه درمانی مختص فرد با کمک خود فرد میسازد. بیماران مبتا به دیابت ممکن است تحت درمان با دسته های دارویی مختلف و با عوارض جانبی و خطرات گوناگون باشند. برخی از این داروها به منظور به حداقل رساندن بروز عوارض در ماه رمضان نیاز به تعدیل دوز و زمان مصرف دارند. ایجاد برنامه درمانی بهینه سازی شده مخصوص ماه رمضان برای هر بیمار ضروری است. برخی از این داروها نیاز به تعدیل دوز ندارند. در مورد داروهایی که نیاز به تعدیل دوز وجود دارد، برنامه درمانی خاص ماه رمضان پیشنهاد میشود.

OFFLOADING DFU(افلودینگ زخم پای دیابتی)

وسیله ای بسیار مهم در کاهش فشار از روی پای دیابتی Tcc (گچ های غیر قابل برداشتن) که موثرترین وسیله حذف فشار جهت درمان زخمهای پای دیابتی میباشند .

انواع زخم ها

  • زخم های فشاری
  • زخم های آلوده به بیوفیلم
  • زخم های تروماتیک
  • زخم های ایسکمیک
  • رادیونکتازی بافت نرم

از کارشناسان ما بپرسید

کارشناسان نیلسار با در نظر گرفتن شرایط بیماران محترم بستر ارتباطی مناسبی از طریق کانال ارتباطی خود در تلگرام پدید آورده است . بیماران گرامی میتوانند جهت ارتباطی سریع و بهینه از طریق وب سایت این مجموعه سوالات و نظرات خود را بیان نمایند

کلیه حقوق این سایت متعلق به نیلسار است و بازنشر مطالب با ذکر منبع مجاز میباشد

09126617664-اصفهان خیابان توحید میانی روبروی بانک سامان ساختمان گلدیس طبقه 4 واحد 14
قوانین و مقررات