درمان زخم عروقی

برای مشاوره هم اکنون تماس بگیرید.

0913-605-7960

عضویت درکانال نیلسار

جهت اطلاع بیشتر از خدمات و محصولات ما وارد کانال شوید..
جهت اطلاع بیشتر از خدمات و محصولات ما، تلفن همراه خود را ثبت کنید.
  

زخم های وریدی(سیاهرگی ) پا

زخم های وریدی شایع ترین نوع زخم ها در اندام تحتانی هستند، که بیش از نیمی از موارد زخم را تشکیل می دهند. زخم وریدی معمولا به عنوان جراحت یا زخم پوست ظاهر می شود،منجر به تجزیه سلول های اطراف و لایه های بافت می شود.

علل زخم های وریدی پا

زخم های وریدی پا زمانی رخ می دهد که دریچه های یک طرفه رگ ها قادر به حفظ جریان خون به سمت قلب و جلوگیری از جریان برگشتی نیستند. این مشکل با جریان خون به عنوان نارسایی وریدی شناخته شده است. سیستم وریدی در اندام تحتانی شامل رگ های عمقی، سطحی و عمیق است. جایی که رگ های عمیق بین عضلات، رگ های سطحی در لایه های بالا درست زیر پوست قرار دارند و رگ های عمیق بین دو طرف قرار دارند، و دو نوع دیگر رگ ها را به هم وصل می کنند. در دریچه های آسیب دیده، خون درون رگها ذخیره و جمع می شود و فشار ایجاد می کند که از مواد مغذی و اکسیژن موجود در خون جلوگیری می کند تا به بافت بدن منتقل شود. در نهایت، بافت تجزیه می شود و زخم را تشکیل می دهد.

نشانه ها و علائم زخم های وریدی پا

اندام های پایینی شایع ترین محل های زخم وریدی، به ویژه در ناحیه داخلی مچ پا و پاها هستند. نشانه ای از مشکل بالقوه می تواند هنگامی که پوست شروع به تبدیل رنگ قهوه ای بنفش (نشان دهنده ی جمع آوری خون در رگ ها) و تورم پاها می کند شناسایی شود. در حالی که زخم معمولا بدون درد است، بافت اطراف آن می تواند خشک شود، خارش دار و ضخیم شود، یا ممکن است آلوده شود؛در این صورت، یک بوی بد را منتشر می کند و چرک می تواند از آن خارج شود.

پیشگیری از زخم های وریدی پا

برای کمک به پیشگیری از زخم های وریدی، این اقدامات ممکن است انجام شود:

• اجتناب از مدت طولانی ایستاده یا نشستن
• پاها را تا بالای قلب بالا ببرید و از تا حد امکان جوراب واریس استفاده کنید
• حفظ یک شیوه زندگی سالم که شامل ورزش منظم متوسط، رژیم سالم (کم چربی، غنی از میوه ها و سبزیجات) و کاهش وزن در صورت اضافه وزن است
• سیگار را ترک کنید، مصرف الکل را کاهش دهید و سعی کنید فعال باقی بمانید • اندام های پایینی را روزانه بازرسی کنید و هر گونه تغییر رنگ و یا ترک در پوست را نگاه کنید

 
 درمان زخم وریدی پازخم وریدی پازخم وریدی پاانواع زخم عروقیدرمان زخم وریدیانواع زخم وریدیدرمانگاه زخم

نظر پزشک

به طور کلی زخم های عروقی به دو دسته تقسیم می شوند : 1- زخم های شریانی 2- زخم های وریدی زخم های شریانی به علت گرفتگی عروق محیطی پا ایجاد می شوند . زخم های وریدی به علت بی کفایتی دریچه های لانه کبوتری که مسئول برگشت خون از پا به اندام های بالایی هستند ایجاد می شوند. هر چقدر بی کفایتی دریچه های لانه کبوتری بیشتر باشد ، بیمار درد و تورم بیشتری را در زمان فعالیت احساس خواهد کرد. اولین اقدام و بهترین درمان برای این نوع بیماران استفاده از جوراب واریس و بالا نگه داشتن پاها بعد از هر یک ساعت فعالیت روزانه به مدت 10 دقیقه می باشد. در صورت ایجاد زخم در بیماران واریس پانسمان مناسب همراه با جواراب واریس تجویز می شود و در غیر این صورت زخم ها فرایند ترمیمی نخواهند داشت. در مراحل پیشرفته این بیماران باید حتماً تحت عمل جراحی جهت تعویض ورید سافن قرار بگیرند.

 

زخم وریدی انواع زخم وریدی درمان زخم وریدی پا درمان زخم عروقی پا زخم عروقی درمان

OFFLOADING DFU(افلودینگ زخم پای دیابتی)

وسیله ای بسیار مهم در کاهش فشار از روی پای دیابتی Tcc (گچ های غیر قابل برداشتن) که موثرترین وسیله حذف فشار جهت درمان زخمهای پای دیابتی میباشند .

انواع زخم ها

  • زخم های فشاری
  • زخم های آلوده به بیوفیلم
  • زخم های تروماتیک
  • زخم های ایسکمیک
  • رادیونکتازی بافت نرم

از کارشناسان ما بپرسید

کارشناسان نیلسار با در نظر گرفتن شرایط بیماران محترم بستر ارتباطی مناسبی از طریق کانال ارتباطی خود در تلگرام پدید آورده است . بیماران گرامی میتوانند جهت ارتباطی سریع و بهینه از طریق وب سایت این مجموعه سوالات و نظرات خود را بیان نمایند

کلیه حقوق این سایت متعلق به نیلسار است و بازنشر مطالب با ذکر منبع مجاز میباشد

09126617664-اصفهان خیابان توحید میانی روبروی بانک سامان ساختمان گلدیس طبقه 4 واحد 14
قوانین و مقررات