بانداژ نوین برای پانسمان زخم ها

"بانداژ نوین برای پانسمان زخم ها"

نوشته شده توسط: مدير سايت | مقالات | بازدید: 1184 |

 پانسمان زخم های سوختگی

در حال حاضر پانسمان های زیادی در انواع مختلف برای بیماران دیابتی وجود دارد که از مهم ترین ویژگی های آن ها جذب رطوبت برای بهبود سریع زخم میشود. هم چنین دارای قابلیت جذب ترشحات و ... می باشند. این روزها پانسمان های جدیدی در دنیا در حال توسعه و ساخت هستند که برای بازسازی رگ های خونی و بهبود بافت تاثیر گذار هستند.
سوختگی نیز یکی دیگر از موارد چالش برانگیز برای جراحان است و متخصصان آن است.  پانسمان زخم های سوختگی نیز باید دارای قابلیت جلوگیری از عفونت باشد.
این پانسمان های جدید، به تازگی توسط مهندسین دانشگاه شفیلد ساخته شده است که برای درمان زخم های دیابتی و صدمات سوختگی و دیابتی بسیار موثرتر از پانسمان های معمولی می باشند. پانسمان های مبتنی بر کتان موادی را آزاد می ‌کنند که باعث تشکیل و ترمیم رگ های خونی جدید می شود و به این صورت بخش بسیار مهمی از روند بهبودی را برعهده دارد.
بانداژ های جدید با همکاری محققانی در پاکستان توسعه داده شده و تکمیل شده اند و می توانند در کشورهای در حال توسعه برای درمان زخم های ناشی از دیابت و آسیب های سوختگی به صورت فوری استفاده شود این پانسمان ها بسیار مقرون به صرفه و در دسترس نیز هستند.
کلینیک نیلسار: درمان زخم های سوختگی
 

 
با داشتن جمعیتی بیش از ۲۰۰ میلیون نفر و اقتصاد دائماً در حال چالش مراقبت های مقرون به صرفه، یک چالش بسیار بزرگ برای پاکستان است. کشورهای در حال توسعه مثل پاکستان، جراحان و بیماران به دلیل قیمت های بالا به پانسمان های پیشرفته و مراقبت‌های ویژه از زخم دسترسی ندارند.
جراحان دانشگاه و بخش سوختگی بیمارستانی در پاکستان تیم تحقیقاتی در یافتند که این پانسمان بسیار موثرا است و می تواند بهبود زخم را تسریع بخشد. این پانسمان ها به زخم می چسبند و مانند یک لایه مانع برای جلوگیری از عفونت و عوامل بیماری زای خارجی روی پوست عمل می کنند.

نیلسار: درمان زخم های دیابتی

زخم های دیابتی

در پاکستان بیش از ۵.۲ میلیون نفر مبتلا به دیابت هستند و بیش از ۴۲۲ میلیون بیمار دیابتی در سراسر جهان وجود دارد برای مبتلایان به دیابت حدود ۱۵ درصد زخم های دیابتی در پا ها و بخش های پایینی پا ایجاد می شوند.
زخم های دیابتی بسیار سخت بهبود پیدا می کنند و در صورت عدم بهبود آنها می‌تواند منجر به قطع عضو شود زخمهای دیابتی عامل اصلی قطع عضو در ایالات متحده آمریکا هستند.
 
در هر صد هزار ویزیت بیماری در پاکستان ۱۴۷ بیمار مصدوم سوختگی وجود دارد برای بیماران مبتلا به سوختگی سطحی یا جزئی ترمیم سریع زخم بسیار حیاتی است برای جلوگیری از بروز مشکلاتی مثل سپسیس.
 
آنژیوژنز یا تشکیل رگهای خونی جدید مرحله بسیار مهمی از رونده بهبودی طبیعی یک زخم است است اما در زخم های مزمن بسیار چنین چیزی وجود ندارد در مورد صدمات سوختگی لایه بالایی پوست آسیب دیده است و همین باعث می‌شود که اجازه ایجاد عروق خونی جدید داده شود.

نتیجه ی آزمایش بانداژ 2dDR

یک در یک آزمایش تیم تحقیقاتی دو مدل پانسمان را یکی با آغشته به ماده رگ زایی به نام 2dDR  که باعث تشکیل رگهای خونی جدید می شد و یکی دیگر یک پانسمان معمولی را امتحان کردند آنها دریافتند که پانسمان کتان و پانسمان آغشته به تشکیل عروق خونی باعث شبیه سازی شدن یک تخم مرغ و تشکیل رگهای خونی در آن شد.
 
استاد برجسته پروفسور شیلا مک نیل استاد دانشگاه علوم و مهندسی مواد دانشگاه شفیلد می گوید: زخم های مزمن می توانند مشکل بزرگی برای مبتلایان به دیابت باشند همچنین در کشورهای در حال توسعه که توانایی دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی پیشرفته وجود ندارد این زخم ها در حالت در بسیاری از موارد می توانند موجب قطع عضو شوند.
 
پانسمان های جدیدی که ایجاد می شوند پتانسیل درمان زخم ها را به طور موثری تری است روش‌های درمانی فعلی نشان می‌دهد الیافی که نخی هستند جذب خوبی دارند و برای درمان دردها و درمان زخمهای مزمن و زخمهای باز ایده‌آل هستند درحالیکه پانسمان کتان 2dDR به دلیل اینکه خاصیت غیر چسبندگی دارند برای زخم‌های سوختگی مناسب تر هستند
 
در حال حاضر ما امیدواریم که تحقیقات خودمان در پاکستان را ادامه دهیم و اول از همه امنیت و ایمنی انسان را قبل از آزمایش های بالینی انجام دهیم تا پانسمان ها قد می شوند برای نزدیک تر شدن و در دسترس بودن بیماران به سیستم های مراقبتی بهداشتی.
 
. 
ايميل :  
موبايل :  
آدرس :