پرسش و پاسخ های زخم پای دیابتی

برای مشاوره هم اکنون تماس بگیرید.

0913-605-7960

عضویت درکانال نیلسار

جهت اطلاع بیشتر از خدمات و محصولات ما وارد کانال شوید..
جهت اطلاع بیشتر از خدمات و محصولات ما، تلفن همراه خود را ثبت کنید.
در مرکز درمان زخم نیلسار ما تلاش میکنیم با استفاده از متخصصین توانمند خود درمان قطعی زخم پای دیابتی را با استفاده از آنتی بیوتیک ها و روش های سنتی و همچنین گیاهان طبیعی و عسل در قالب پماد هایی باکیفیت به شما عزیزان ارائه کنیم . این مجموعه در صدد راه اندازی مراکزی در تهران یزد مشهد میباشد . در مطالب این صفحه سعی شده لارودرمانی و زالو درمانی و همچنین روش های سنتی و گیاهی دیگر مورد بررسی قرار گیرد
1- چه پمادی برای زخم پای دیابتی پیشنهاد می کنید؟
بهترین درمان اولیه در رابطه با زخم پای دیابتی استفاده از پماد عسل مانیوکا (مدی هانی) می باشد.
درمان زخم پای دیابتی
2- آیا درمان زخم پای دیابتی با گیاهان دارویی امکان پذیر است؟
با توجه به تأکیدهای مکرر درمان زخم پای دیابتی به روش مرطوب و همچنین تأکید به عدم استفاده از روش های سنتی هیچ گونه گاید لاینی مبنی بر استفاده از گیاهان دارویی در درمان زخم پای دیابتی وجود ندارد.
3- چطور می توان تاول پای دیابتی را درمان کرد؟
کیسه های سطحی و پر از مایع که در زمان آسیب پوستی ایجاد می شود تاول نامیده می شوند. پوشش نامناسب پا و نپوشیدن جوراب از علل ایجاد آن است. در صورتی که تاول کوچک و سفت باشد می توان آن را تمییز کرده و با پانسمان استریل نمود اما اگر تاول بزرگ و سفت باشد باید با چاقوی جراحی کوچک آپسیده و تخلیه شود و سپس پانسمان هیدروژل ورقه ای به مدت 3 روز روی آن قرار گیرد.
4- چه داروی گیاهی را برای زخم پای دیابتی پیشنهاد می کنید؟
تنها درمان گیاهی برای زخم پای دیابتی پماد عسل مانیوکا (مدی هانی) است که از گیاه چای مونیکا تولید می شود.
5- روش استفاده صحیح از پانسمان عسل برای درمان زخم پای دیابتی؟
در زخم های سطحی پای دیابتی بعد از شستشوی کامل ناحیه زخم می توانید از پماد آنتی باکتریال عسل استفاده کنید و روزانه پانسمان را عوض کنید. در زخم های عمیق و عفونی هم می توانید از عسل استفاده کنید، البته با نظر پزشک معالج درمان با عسل را ادامه دهید.
درمان زخم پای دیابتی با عسل
6- علت ایجاد زخم های دست و پای دیابتی چیست؟
اولین و مهمترین عامل ایجاد اینگونه زخم ها کنترل نبودن قند بیمار و در مرحله دوم گرفتگی یا تنگی عروق در اندام دست یا پای بیمار می باشد که باعث بروز زخم می شود.
7- چطور می توان زخم پای دیابتی را با لارو درمان کرد؟
ماگوت تراپی یکی از تکنیک های محکمل کنترل زخم می باشد. می توان از لارو پروانه سبز در دیریدمان (برداشتن بافت مرده)زخم ها بخصوص در پای نوروایسکیمیک استفاده کرد. لاروها بافت های مرده را به صورت فیزیکی از روی زخم پاک می کنند. همچنین لاروها موادی با خاصیت آنتی بیوتیک مثبت ترشح می کنند.
8- راه های درمان عفونت زخم پای دیابتی چیست؟
در روند درمان عفونت زخم پای دیابتی سه مرحله تصمیم گیری مهم و حیاتی وجود دارد. • مرحله اول: تشخیص عفونت به منظور شروع آنتی بیوتیک درمانی است. • مرحله دوم:انتخاب آنتی بیوتیک مناسب • مرحله سوم: تعیین نیاز بیمار به جراحی و برداشتن بافت عفونی می باشد.
9- پماد ابواخسا برای درمان زخم پای دیابتی مناسب است؟
هیچ گونه مقاله و گاید لاینی در زمینه استفاده و بهبود این پماد در روند درمان زخم پای دیابتی وجود ندارد.
10- روش مراقبت صحیح از پای افراد مبتلا به دیابت چیست؟
بیماران دیابتی به علت بی حسی در پاهایشان متوجه آسیب های بیرونی نمی شوند. 1- پابرهنه راه نروند. 2- اگر دچار ضایعه کالوس (پینه) هستند به پزشک مراجعه کنند. 3- خود سرانه اقدام به برداشتن میخچه و کالوس (پینه)نکنند. 4- مراقب باشند پای خود را نسوزانند و در زمان دوش گرفتن و یا استفاده از وسایل برقی جهت گرم کردن 5- انگشتان پا را در مقابل آتش گرم نکنند. 6- از کرم های مرطوب کننده جهت برطرف کردن خشکی پا استفاده نمایند. 7- در صورت ایجاد تاول و زگیل و ترک پوستی هرگز اقدام به خود درمانی نکنند.
روش صحیح مراقبت از پای افرادی دیابتی
11- چگونه باید زخم پای دیابتی را پانسمان کرد؟
برای پانسمان زخم پای دیابتی اکیدا از خود درمانی پرهیز نمایید و به پزشک معالج مراجعه نمایید. در این مرحله زخم را شستشو داده و با گاز استریل پانسمان نمایید.
12- آیا می توان زخم پای دیابتی را با عسل پانسمان کنیم؟
پانسمان عسل درمانی ( عسل مانیوکا مدی هانی ) تنها پانسمان و یا پماد عسلی است که می توان در درمان زخم پای دیابتی استفاده کرد.
13- توصیه های درمانی برای زخم پای دیابتی چیست؟
1- درمان به وسیله جراحی با هدف برداشتن بافت مرده 2- استفاده از پانسمان مناسب 3- بررسی عروقی در صورت گرفتگی عروق 4- استفاده از آنتی بیوتیک مناسب جهت کنترل عفونت 5- گرفت عکس گرافی از پای درگیر جهت بررسی استخوانی 6- کنترل قند خون بیمار و داشتن تغذیه مناسب
14- آیا ریختن پودر آموکسی سیلین یا پنی سیلین بر روی زخم پای دیابتی باعث بهبود می شود؟
هرگز برای درمان عفونت زخم پای دیابتی و یا بسته شدن آن از پودر آنتی بیوتیک ها به صورت موضعی استفاده نکنید چرا که با این کار باعث از بین رفتن سلول های زنده موجود در زخم می شویم و بافت مرده را می سازیم.
15- چطور می توان از ایجاد زخم پای دیابتی جلوگیری کرد؟
1- پوشیدن کفش مناسب 2- مراقبت روزانه از پا- شستن روزانه پا و بررسی مشکلات احتمالی 3- درمان خشکی پوست به وسیله کرم های مرطوب کننده 4- در صورت عارضه مثل تاول، سفتی پوست، شکاف از یک پزشک یا متخصص کمک بگیرید. 5- معاینه ی سالانه پا در افراد دیابتی توصیه می شود.
ایجاد زخم پای دیابتی
16- آیا سیاه شدن پای دیابتی خطرناک است؟
هرگونه تغییر رنگ یا سفتی و پوسته پوسته شدن در افراد دیابتی در ناحیه پا بسیار خطرناک و حائز اهمیت می باشد.تغییر رنگ بخصوص در ناحیه انگشتان افراد دیاتبی یکی از نشانه های بارز نارسایی عروق پا می باشد و حتما نیاز به انجام آنژیوپلاستی می باشد.
17- آیا می توان دیابت را با حجامت درمان کرد؟
دیابت در حقیقت بی کفایتی بدن در ترشح انسولین می باشد، بنابراین تنها راه در بیماری دیبابت کنترل آن از طریق مصرف داروی خوراکی و یا تزریق انسولین می باشد.
18- آیا زالو درمانی برای دیابت مفید است؟
زالو درمانی هیچ تاثیری بر روی کنترل دیابت ندارد.
19- روشی مناسب برای درمان تاول انگشت پا چیست؟
برای درمان تاول های ایجاد شده در انگشتان پا اولین و موثرترین اقدام مراقبت از پوست تاول ها و خارج کردن مایع تاول با احتیاط می باشد سپس استفاده از پانسمان هیدروژل ورقه ای و همچنین محدودکردن زمان راه رفتن به غیر از موارد ضروری می باشد.
20- علت ایجاد زخم در افراد مبتلا به دیابت چیست؟
علل مختلفی برای ایجاد زخم در افراد دیابتی وجود دارد اعم از: 1- نوروپاتی حسی که بیمار متوجه آسیب های خارجی نمی شود. 2- گرفتگی عروقی افراد مبتلا به دیابت دچار گرفتگی های متعدد عروقی می باشد که در نتیجه نارسایی عروقی زخم بخصوص در اندام های انتهایی ایجاد می شود. 3- نوروپاتی حرکتی در اثر تغییر شکل استخوان ها و فشار به یک ناحیه پا زخم ایجاد می شود. 4- نوروپاتی اعصاب خودکار به علت خشکی پا ترک های پوستی ایجاد می شود و به دنبال آن زخم ایجاد می شود.
21- نظر شما راجع به لارودرمانی و بزاق دهان زالو چیست؟

 

مطالب بیشتر:

 

زخم پای دیابتی چیستزخم پای دیابتی هازخم پای دیابتی درمان
انواع زخم پای دیابتیزخم پای دیابتی و درمان
 

OFFLOADING DFU(افلودینگ زخم پای دیابتی)

وسیله ای بسیار مهم در کاهش فشار از روی پای دیابتی Tcc (گچ های غیر قابل برداشتن) که موثرترین وسیله حذف فشار جهت درمان زخمهای پای دیابتی میباشند .

انواع زخم ها

  • زخم های فشاری
  • زخم های آلوده به بیوفیلم
  • زخم های تروماتیک
  • زخم های ایسکمیک
  • رادیونکتازی بافت نرم

از کارشناسان ما بپرسید

کارشناسان نیلسار با در نظر گرفتن شرایط بیماران محترم بستر ارتباطی مناسبی از طریق کانال ارتباطی خود در تلگرام پدید آورده است . بیماران گرامی میتوانند جهت ارتباطی سریع و بهینه از طریق وب سایت این مجموعه سوالات و نظرات خود را بیان نمایند

کلیه حقوق این سایت متعلق به نیلسار است و بازنشر مطالب با ذکر منبع مجاز میباشد

09126617664-اصفهان خیابان توحید میانی روبروی بانک سامان ساختمان گلدیس طبقه 4 واحد 14
قوانین و مقررات