اکسیژن هایپر بار برای چه زخم هایی استفاده میشود

برای مشاوره هم اکنون تماس بگیرید.

0913-605-7960

اندیکاسیون های دقیق جهت تجویزخدمت:

تصمیم گیری درخصوص استفاده از اکسیژن هایپربار در درمان زخم پای دیابتی بر اساس دسته بندی زیر در خصوص زخم پای دیابتی
مرحله 1 :زخم های سطحی. نیاز به درمان با اکسیژن هایپربار ندارد.
مرحله 2 :زخم های عمقی که به تاندون و استخوان می رسد؛ اکسیژن هایپربار به عنوان یک روش درمانی مقرون به صرفه اندیکاسیون دارد.
مرحله 3 :درگیری بافت های عمقی به همراه عفونت؛ اکسیژن هایپربار به عنوان یک روش کمک کننده در کنار سایر درمان ها اندیکاسیون دارد.
مرحله 4 :گانگرن قسمتی از پا؛ درمان با اکسیژن هایپربار موجب کاهش اندازه بافت گانگرن و پیشگیری از آمپوتاسیون اندام می گردد.
مرحله 5 :گانگرن کل پا؛ معمولا آمپوتاسیون مورد نیازاست؛ درمان با اکسیژن هایپربار می تواند میزان آمپوتاسیون را کاهش دهد.
همانطور که مشخص است اکسیژن هایپربار در موارد زخم های ایسکمیک و عفونی پای دیابتی (دسته بندی وگنر 3 وبه بالا) سودمند خواهد بود. هرچند شواهدی در خصوص مفید بودن این روش در موارد دسته بندی 2 وگنر هم وجود دارد. درخصوص تایید پاراکلینیکی سودمندی این روش می توان ازروش اندازه گیری فشاراکسیژن از طریق پوست (PtcO2 ) هم استفاده کرد و درصورتی که میزان فشار اکسیژن کمتراز 40 میلی مترجیوه باشد مفید بودن آن تایید می گردد.(الگوریتم زیر)
درمان زخم پای دیابتی با اکسیژن هایپرباراز میزان قند خون بیمار قبل از شروع درمان متاثرنمی شود، بنابراین نباید درمان را تا زمان رسیدن به کنترل مناسب برروی قند خون به تاخیر انداخت. استفاده از درمان با اکسیژن هایپربار موجب جلوگیری از قطع عضو و تسریع در روند بهبود و ترمیم زخم بیمار
 

OFFLOADING DFU(افلودینگ زخم پای دیابتی)

وسیله ای بسیار مهم در کاهش فشار از روی پای دیابتی Tcc (گچ های غیر قابل برداشتن) که موثرترین وسیله حذف فشار جهت درمان زخمهای پای دیابتی میباشند .

از کارشناسان ما بپرسید

کارشناسان نیلسار با در نظر گرفتن شرایط بیماران محترم بستر ارتباطی مناسبی از طریق کانال ارتباطی خود در تلگرام پدید آورده است . بیماران گرامی میتوانند جهت ارتباطی سریع و بهینه از طریق وب سایت این مجموعه سوالات و نظرات خود را بیان نمایند

کلیه حقوق این سایت متعلق به نیلسار است و بازنشر مطالب با ذکر منبع مجاز میباشد

09126617664-اصفهان خیابان توحید میانی روبروی بانک سامان ساختمان گلدیس طبقه 4 واحد 14
قوانین و مقررات