نمونه درمان سوختگی در کودکان

مهمترین نکته قابل توجه بعد از استفاده از پانسمان هیدروژل ورقه ای به علت اثر خنک کنندگی و آرام بخشی آن، بیمار از سوزش ها و درد ناشی از نبود پوشش مناسب بر روی پایانه های عصبی راحت خواهد شد.
این پانسمان با پوشش مناسب بدون اینکه هیچ گونه چسبندگی به بافت های آسیب دیده باعث ترمیم لایه های آسیب دیده می شود و در صورت از دست ندادن زمان طلایی با مصرف این پانسمان می توانیم از ایجاد اسکارهای ناشی از زخم های سوختگی بخصوص در کودکان جلوگیری کنیم.

نمونه درمان زخم سوختگی در کودکان در کلینیک نیلسار

در سوختگی های درجه 2 و 3 مهم ترین نکته قابل توجه به خصوص در کودکان استفاده از زمان طلایی بلافاصله بعد از سوختگی می باشد. در اولین ساعات بهترین اقدام شستشو محل سوختگی و بلاخاص استفاده از پانسمان های هیدروژل ورقه ای که پایه این پانسمان ها آب می باشد توصیه می شود، چرا که در این ساعات با آب رسانی به وسیله این پانسمان، آسیب بافتی کمتر در مقایسه با استفاده از پمادهای سیلور و یا غیره به پوست وارد می شود.

درمان فوری سوختگی در کودکان

در صورت این که سوختگی شدید باشد و لایه داخلی تر از لایه روی سطح پوست را تحت تاثیر قرار داده باشد باید حتماً به کلینیک درمان زخم نیلسار، برای درمان های پیشرفته تر مراجعه کرد.
علاوه بر این سطح سوختگی نیز در اینکه چه درمانی برای خوب شدن سوختگی در نظر بگیریم، بسیار موثر است. در صورتی که سطح سوختگی زیاد باشد، باز هم باید به کلینیک های درمان زخم و پزشکان متخصص مراجعه کرد.
سهل انگاری در مراجعه به پزشک متخصص زخم سوختگی برای سوختگی های شدید می‌تواند باعث عفونت و عوارض جانبی بیشتر شود.

درمان های سوختگی فوری در منزل
درمان سوختگی فوری با آب خنک
به محض اینکه سوختگی سطحی ایجاد شد، اولین کاری که باید انجام داد این است که محل سوختگی را به مدت ۲۰ دقیقه زیر آب خنک قرار دهید. این کار باعث خنکی و سردی محل سوختگی می شود و حرارت آن ناحیه از پوست سریع پایین می آید.

درمان سوختگی فوری با کمپرس آبسرد
برای پایین آوردن دمای محل سوختگی سطحی، باید یک پارچه خنک شده با آب خنک را روی سطح سوختگی بگذاریم. این کار باعث می‌شود که میزان درد ناشی از سوختگی و تورم و قرمزی آن کم شود. در نظر داشته باشید که نباید از کمپرس یخ استفاده کرد. زیرا خود یخ و سردی بیش از اندازه آن باعث التهاب پوست می شود و در مواردی حتی استفاده مستقیم از یخ باعث تحریک سوختگی و بدتر شدن محل سوختگی می شود.

درمان سوختگی فوری با آلوورا

یکی از ویژگی های آلوورا، درمان و نقش موثر آن دبرای ضد التهاب می باشد. به همین دلیل از آلوئه ورا برای درمان سوختگی ها استفاده می شود. علاوه بر ویژگی ضد التهابی آلوورا می‌تواند به جلوگیری از رشد باکتری ها نیز کمک کند. شیوه استفاده از آلوورا برای سوختگی به این صورت است که ژل برگ آلوورا را روی ناحیه سوختگی بگذارید.

درمان سوختگی فوری با عسل

عسل به دلیل خاصیت ضد التهابی و ضد قارچی که دارد، می‌تواند در درمان زخم های سوختگی سطحی تاثیر داشته باشد به همین دلیل، می‌توان از عسل های خوراکی برای درمان سوختگی سطحی هم استفاده کرد.

دستکاری نکردن تاولها

در صورتی که سوختگی منجر به تاول روی پوست شده است، نباید تاول ها را دستکاری کرد و آن ها را ترکاند. زیرا باعث عفونت خواهد شد و عوارض جانبی دیگری از جمله تاثیر منفی در بهبود روند درمان سوختگی نیز می گذارد.

nlogoicon 5-2