زخم پای دیابتی چیست؟

برای مشاوره هم اکنون تماس بگیرید.

0913-605-7960

عضویت درکانال نیلسار

جهت اطلاع بیشتر از خدمات و محصولات ما وارد کانال شوید..
جهت اطلاع بیشتر از خدمات و محصولات ما، تلفن همراه خود را ثبت کنید.

زخم پای دیابتی چیست

زخم پای دیابتی یک زخم باز هست که در حدود ۱۵ درصد از بیماران دیابت مبتلا می شوند و معمولا در اندام انتهایی رخ می دهد.
۶ درصد کسانی که دچار زخم پا می شوند به علت عفونت و سایر عوارض ناشی از دیابت بستری می شوند.
هر فرد مبتلا به دیابت می تواند یک زخم پا ایجاد کند. بومیان آمریکایی، آمریکایی های آفریقایی، اسپانیایی و مردان مسن بیشتر احتمال دارد که دچار زخم شوند. افرادی که از انسولین استفاده می کنند، در معرض خطر ابتلا به زخم پا هستند، همچنین بیماران مبتلا به بیماری کلیوی، چشم و بیماری قلبی مرتبط با دیابت هستند. داشتن اضافه وزن و مصرف الکل و دخانیات نیز در ایجاد زخم های پا تاثیر می گذارد.
زخم ها به علت ترکیبی از عوامل مانند فقدان احساس پا، گردش خون ضعیف، ناهنجاری های پا، تحریک (مانند اصطکاک و یا فشار) و تروما و همچنین مدت زمان ابتلا به دیابت می باشد. بیماران مبتلا به دیابت در طول سال ها می توانند نوروپاتی، کمبود یا کمبود توانایی احساس درد در پاها را به علت آسیب عصبی ناشی از افزایش سطح قند خون در طول زمان، ایجاد کنند. آسیب عصبی اغلب می تواند بدون درد رخ دهد و حتی ممکن است از این مشکل آگاه نباشد. متخصص زخم می تواند نوروپاتی پا را با یک ابزار ساده و بدون درد به نام مونوفیلم تست کند.
بیماری عروق می تواند باعث ایجاد زخم پا ، کاهش توانایی بدن برای بهبودی و افزایش خطر ابتلا به عفونت باشد افزایش قند خون می تواند توانایی بدن برای مبارزه با عفونت بالقوه را کاهش دهد و همچنین عفونت افزایش قند خون می تواند توانایی بدن برای مبارزه با عفونت بالقوه را کاهش دهد و همچنین ترمیم زخم بسیار کند شود.

علائم زخم پای دیابتی

از آنجا که بسیاری از افرادی که زخم های پا ایجاد می کنند توانایی احساس درد را از دست داده اند، درد نشانه ای رایج نیست. بسیاری از موارد، اولین چیزی که ممکن است متوجه شوید، جای کش جوراب برروی پا شماست . قرمزی و تورم ممکن است با زخم همراه باشد و اگر بطور قابل توجهی پیشرفت کرده باشد ممکن است همراه بوی بد باشد.

چه زمانی مراجعه به متخصص زخم ضروری می باشد

هنگامی که یک زخم متوجه شدید، بلافاصله به پزشک متخصص زخم مراجعه کنید. زخم های پا در بیماران مبتلا به دیابت باید برای کاهش خطر ابتلا به عفونت و قطع عضو، بهبود عملکرد و کیفیت زندگی و کاهش هزینه های مراقبت های بهداشتی درمان شوند. تشخیص و درمان هدف اصلی در درمان زخم های پایه این است که در اسرع وقت به بهبودی دست یابید. شفا سریعتر، احتمال کمتری برای عفونت است.

چندین عامل کلیدی در درمان مناسب زخم پای دیابتی وجود دارد:

1- کنترل عفونت
2- انجام "debridemen"
3- مدیریت گلوکز خون و سایر مشکلات سلامتی

مراحل درمان زخم پای دیابتی

در کلینیک و مرکز تخصصی مشاوه و درمان زخم نیلسار، درمان زخم پا دیابتی در چند مرحله انجام می شود. در ادامه مراحل درمان یکی از بیماران را مشاهده می کنید.

کلینیک-درمان-زخم-پای-دیابتی     درمان-زخم-پای-دیابتی 
زخم-پای-دیابتی  درمان-زخم-پای-دیابتی  کلینیک-درمان-زخم-پای-دیابتی-در-اصفهان  زخم-پای-دیابتی

OFFLOADING DFU(افلودینگ زخم پای دیابتی)

وسیله ای بسیار مهم در کاهش فشار از روی پای دیابتی Tcc (گچ های غیر قابل برداشتن) که موثرترین وسیله حذف فشار جهت درمان زخمهای پای دیابتی میباشند .

انواع زخم ها

  • زخم های فشاری
  • زخم های آلوده به بیوفیلم
  • زخم های تروماتیک
  • زخم های ایسکمیک
  • رادیونکتازی بافت نرم

از کارشناسان ما بپرسید

کارشناسان نیلسار با در نظر گرفتن شرایط بیماران محترم بستر ارتباطی مناسبی از طریق کانال ارتباطی خود در تلگرام پدید آورده است . بیماران گرامی میتوانند جهت ارتباطی سریع و بهینه از طریق وب سایت این مجموعه سوالات و نظرات خود را بیان نمایند

کلیه حقوق این سایت متعلق به نیلسار است و بازنشر مطالب با ذکر منبع مجاز میباشد

09126617664-اصفهان خیابان توحید میانی روبروی بانک سامان ساختمان گلدیس طبقه 4 واحد 14
قوانین و مقررات