درمان زخم پای دیابتی

برای مشاوره هم اکنون تماس بگیرید.

0913-605-7960

عضویت درکانال نیلسار

جهت اطلاع بیشتر از خدمات و محصولات ما وارد کانال شوید..
جهت اطلاع بیشتر از خدمات و محصولات ما، تلفن همراه خود را ثبت کنید.
در مرکز درمان زخم نیلسار ما تلاش میکنیم با استفاده از متخصصین توانمند خود درمان قطعی زخم پای دیابتی را با استفاده از آنتی بیوتیک ها و روش های سنتی و همچنین گیاهان طبیعی و عسل در قالب پماد هایی باکیفیت به شما عزیزان ارائه کنیم . این مجموعه در صدد راه اندازی مراکزی در تهران یزد مشهد میباشد . در مطالب این صفحه سعی شده لارودرمانی و زالو درمانی و همچنین روش های سنتی و گیاهی دیگر مورد بررسی قرار گیرد.

همه چیز درباره دیابت

بدن ما براي توليد انرژي به سوخت نياز دارد، که از مواد غذايي به دست مي آيد. اين مواد در بدن نهايتاً به يك قند ساده به‌ نام گلوكز تبديل مي‌شوند. گلوكز وارد جريان خون و سپس سلول ها شده و براي توليد انرژي و رشد بدن مورد استفاده قرار مي گيرد. درصورتي که قند به علت وارد نشدن به سلول ها درخون باقي بماند، قند خون افزايش مي يابد. اين واقعه چيزي است که در بيماري ديابت رخ مي دهد.

ادامه مطلب...

زخم پای دیابتی چیست؟

بیماری دیابت در صورت کنترل می تواند تقریبا بی ضرر باشد ، اما وضعیت غیرطبیعی قند خون در ارتباط با این وضعیت ممکن است منجر به عوارض جدی شود. اگر در زمان طولانی بیماری دیابت کنترل نشده باشد،یا اگر بیماران دیابتی نتوانند شیوه زندگی خود را به منظور مدیریت بیماری تغییر دهند، در معرض عوارض شدید دیابت در تمامی اندام ها بخصوص کلیه ها و چشم ها قرار خواهند گرفت . یک عارضه جدی که ممکن است افراد دیابتی با آن  مواجه شوند، زخم پای دیابتی است.

ادامه مطلب...

علل زخم های دیابتی

نگرانی اصلی در مورد زخم های دیابتی، بهبودی ضعیف یا تاخیر دردرمان است. تاخیر در درمان توسط بیماری های شریان محیطی و نوروپاتی محیطی است که می تواند با پیشرفت دیابت ایجاد شود ، در آن رگ های خونی کوچک در قسمت های مختلف بدن، به ویژه در اندام ها (دست ها و پاها)، باریک تر می شوند و گردش خون به این مناطق کاهش می یابد. کمبود گردش خون در اندام ها می تواند باعث کاهش میزان اکسیژن و مواد مغذی بدن و بافت های بدن شود که برای بهبود ضروری است. با گذشت زمان، اعصاب در این مناطق ممکن است آسیب ببینند، احساس درد، درجه حرارت و لمس کاهش می یابد و بیماران آسیب پذیر می شوند.

انواع زخم های دیابتی

برای یک بیمار دیابتی، هر زخم یک نگرانی بهداشتی است و نیازمند توجه فوری است. شایع ترین نوع زخم ها ،زخم ها با منشاء خارجی و زخم ها با منشاء داخلی است. با توجه به نوروپاتی محیطی، زخم های منشاء خارجی، مانند برش پوست، سوختگی، ضربه و کبودی، اغلب ممکن است توسط بیمار دیابتی نادیده گرفته شود. اگر زخم های خارجی برای مدتی مورد بی توجهی واقع شوند، درمان با تاخیر ممکن است بیمار را در معرض خطر عوارض بعدی قرار دهد. زخم های با منشا داخلی، مانند زخم های پوستی وبد فرمی انگشتان پا یا ریزش مو، می توانند منجر به شکستگی پوست و بافت های اطراف آن شوند و خطر عفونت های باکتریایی را افزایش دهند.

مراحل ایجاد زخم پای دیابتی

در طی پیشرفت زخم پای دیابت تغییراتی در پوست پا ایجاد می شود که در ادامه مراحل پیشرفت زخم آمده است:

1-      پوست  قرمز و نرم شده و این قرمزی پوست با لمس کردن یا فشار کم از بین می رود.
2-      التهاب و سفتی بافت زیرین پوست نمایان است.
3-      پوست اطراف زخم ازبین رفته و چربی ایجاد میشود و پوست دچار نکروز می شود .
 
مراحل ایجاد زخم پای دیابتی

علائم و نشانه های زخم های دیابتی

زخم های دیابتی ممکن است با علائم و نشانه های زیر همراه باشد:

• درد مزمن یا کاملا بدون درد
• علائم التهاب (تورم، قرمزی، گرما، درد و از دست دادن عملکرد)
• علائم عفونت (تورم، ترشحات، بوی بد و بافت مرده)
• سرگیجه و خستگی شدید (علائم آسیب عصبی)
•تب و / یا لرز (علائم عفونت که به تدریج ضعیف تر می شود و می تواند تهدید کننده اندام و حتی تهدید کننده حیات باشد)

درمان زخم پای دیابتی

درمان زخم پای دیابت مراحل خود را دارد. این زخم با برداشتن بافت مرده، کنترل قند خون، کنترل عفونت، آموزش به بیمار و همچنین در صورت نیاز ترمیم عروقی بهبود می یابد.

ادامه مطلب...
 

درمان زخم پای دیباتی با عسل

عسل از قدیم به عنوان یک ماده مهم در طب سنتی به حساب می آمده است. عفونت اطراف زخم معمولا به علل متفاوتی ایجاد میشود و نیاز به پوشش چندین نوع پاتوژن دارد. اکثر پاتوژن ها با آنتی بیوتیک ها مقاومت می کنند، در نتیجه استفاده از درمان های غیر آنتی بیوتیکی می تواند در  پیشگیری از ایجاد زخم های عفونی و همچنین درمان انواع زخم موثر باشد.مردم جهان قرن هاست که از عسل برای درمان زخم ها استفاده می کنند. هچنین استفاده از عسل در درمان باعث کاهش هزینه ها می شود.
درمان زخم پای دیابتی با عسل

ادامه مطلب...

اصول مراقبت از پای دیابت

آگاهی بیماران و خانواده آنان در زمینه پیشگیری و مراقبت از پا و زخم پای دیابتی نقش بسیار مهم و ارزنده ای دارد چرا که با ارائه آموزش صحیح کنترل قند، چربی و فشار خون به بیمار می‌توان از ایجاد زخم پا و قطع عضو در بیماران دیابتی جلوگیری کرد.

ادامه مطلب...

آشنایی با عفونت پای دیابتی

عفونت های پای دیابتی از مشکلات بالینی مکرر هستند. 50 % بیماران با عفونت پای دیابتی طی 5 سال با آمپوتاسیون و قطع عضو پا مواجه می شوند.به طور کل با درمان مناسب و همه جانبه میتوان درمان را انجام داد. اما تعدادی از  بیماران به دلیل تشخیص‌ها و درمان‌های نامناسب کاندیدای آمپوتاسیون میشوند.

درمان عفونت زخم پای دیابت

ادامه مطلب...

 درمان عفونت زخم پای دیابتی

به دنبال عفونی شدن و عدم موفقیت در کنترل میکروبیولوژیکی، بیمار دیابتی وارد مرحله چهارم می شود. زخم پای دیابتی بسیار مستعد عفونت است که مهم ترین عامل پاتولوژیک در تخریب پای دیابتی به شمار می آید. عفونت پای دیابتی در حضور نفروپاتی و ایسکمی یک وضعیت اورژانس است. علایم و نشانه های عفونت ممکن است جزئی باشد، با این حال به سرعت از لحاظ پاتولوژیک پیشرفت کرده و در نهایت وارد مرحله نهایی تخریب و مرگ سلولی و بافت می شود و هیچ امیدی به مداخله و بهبودی آن وجود نخواهد داشت. 

ادامه مطلب...

 ورزش های پا در بیماران دیابتی

مطالعات اخیر نشان داده که ورزش یکی از راه‌های کنترل دیابت است به همین دلیل توصیه می‌شود افراد دیابتی ورزش را جزء برنامه‌های روزانه خودت قراردهند. توصیه می‌شود هر فرد دیابتی روزانه نیم تا یک ساعت پیاده روی کند. ورزش منظم و عدم مصرف سیگار و مواد مخدر کمک موثری در پیشگیری از بروز عوارض دیابت می‌کند.
ورزش های پا در بیماران دیابتی
ادامه مطلب ...

توصیه های آموزشی مخصوص بیماران دیابتی مبتلا به زخم پا

زخم پا مشکل بسیار حادی است که باید به سرعت درمان شود.
هیچ گاه آسیب های ناشی از دیابت منجر به کاهش درد نمی شود؛ ممکن است زخم پا دردناک نباشد و به آسانی مورد غفلت قرار گیرد. بیشتر مشکلات تهدید کننده سلامتی دردناک بوده و منجر به ایجاد حس ناراحتی در بیمار می شود. زمانی که زخم پا منجر به حس ناراحتی و بیماری شود، به طور قطع پای شما دچار آسیب جدی شده است.
به منظور بهبودی هر چه بهتر زخم پای خود، توصیه های ارائه شده را به کار گیرید.

تسکین درد در بیماران مبتلا به نوروپاتی دیابتی

به طور کلی پای نورو-ایسکمیک دردناک نیست؛ اما در شرایط نوروپاتی خفیف، بیمار از درد زخم و درد حین استراحت بخصوص در شب رنج می برد.
تجویز مسکن های مخدر مانند دی هیدروکدئین به تنهایی ( 30 میلی گرم در هر چهار الی شش ساعت) و یا در ترکیب با مسکن های غیر کدئین- پاراستامول، برای تشکیل کودیدرامول( دی هیدروکودئین10 میلی گرم، پاراستامول 500 میلی گرم، دو قرص در هر چهار الی شش ساعت)- در درمان دردهای متوسط مفید خواهد بود.
ترامادول (100-50 میلی گرم، هر 6-4 ساعت)یک مشتق مخدر است که نسبت به کدئین خاصیت تسکینی کمتری داشته و کمتر یبوست ایجاد می کند.
تسکین درد در نوروپاتی دیابتی

وکیوم تراپی و درمان زخم

وکیوم تراپی در درمان عفونتهای عمیق استخوانی بعد از جراحی استخوانی و برداشتن بافتهای عفونی بسیار کمک کننده خواهد بود. در این روش با کمک یک سیستم پانسمان بسته و اندازه گیری روزانه میزان ترشحات و در پی بسته شدن زخم توسط یک سیستم بسته به کمک فشار منفی ، کاهش میزان باکتری های موجود در زخم را خواهیم داشت و باعث آزاد شدن سیتوکین های التهابی در فاز التهاب خواهد شد. با استفاده از این استراتژی جدید چندین جنبه از زخم های عفونی همزمان به کمک حذف تمام مواد خارجی، ثبات مکانیکی پوششی بسته و سرعت ترمیم بالا پوشش داده می شود.

ادامه مطلب...

بهترین کلینیک درمان زخم اصفهان

کلینیک نیلسار جزء یکی از مراکز درمان زخم پای دیابتی در اصفهان می باشد که با درمان های همه جانبه و تیم پیشرفته به بیماران دیابتی خدمات رسانی می کند. در مرکز درمان زخم نیلسار تمامی بررسی های لازم و مربوط به بیماران دیابتی از قبیل تست پای دیابت، اسکن از پای دیابتی جهت مشخص نمودن نقاط فشار و خدماتی از این قبیل انجام می شود.
کلینیک درمان زخم اصفهان

ادامه مطلب...


زخم پای دیابتی چیستزخم پای دیابتی هازخم پای دیابتی درمان
انواع زخم پای دیابتیزخم پای دیابتی و درمان
 

OFFLOADING DFU(افلودینگ زخم پای دیابتی)

وسیله ای بسیار مهم در کاهش فشار از روی پای دیابتی Tcc (گچ های غیر قابل برداشتن) که موثرترین وسیله حذف فشار جهت درمان زخمهای پای دیابتی میباشند .

انواع زخم ها

  • زخم های فشاری
  • زخم های آلوده به بیوفیلم
  • زخم های تروماتیک
  • زخم های ایسکمیک
  • رادیونکتازی بافت نرم

از کارشناسان ما بپرسید

کارشناسان نیلسار با در نظر گرفتن شرایط بیماران محترم بستر ارتباطی مناسبی از طریق کانال ارتباطی خود در تلگرام پدید آورده است . بیماران گرامی میتوانند جهت ارتباطی سریع و بهینه از طریق وب سایت این مجموعه سوالات و نظرات خود را بیان نمایند

کلیه حقوق این سایت متعلق به نیلسار است و بازنشر مطالب با ذکر منبع مجاز میباشد

09126617664-اصفهان خیابان توحید میانی روبروی بانک سامان ساختمان گلدیس طبقه 4 واحد 14
قوانین و مقررات